Direcţia Generală Regională a Finanţelor Publice Bucureşti

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Director General

Marinel RIZEA

Str. Prof.Dr. Dimitrie Gerota, nr.13, sector 2

020027 021.305.70.80 Marinel.Rizea.MB@mfinante.ro
Director Executiv Colectare

Mirela CĂLUGĂREANU

021.305.74.56 Mirela.Calugareanu.S1@mfinante.ro
Director Executiv Inspecţie Fiscală

Cristina ŞTEFAN

021.305.70.89 Cristina.Stefan.MB@mfinante.ro
Director Executiv Servicii Interne Cosmin Gabriel POPP 021.305.74.68 Cosmin.Popp.MB@mfinante.ro
Director Executiv Juridic Mariana CONSTANTIN Str. Speranţei, nr.40, sector 2 020994 021.210.14.83 Mariana.A.Constantin@mfinante.ro
Director Executiv Trezorerie

Cezar Daniel ABAGIU

Splaiul Unirii, nr.6-8, sector 4 040032

021.317.27.70,

021.317.27.40

Dan.Abagiu.MB@mfinante.ro
Trezorier Şef Victoria ŢONI Victoria.Toni.MB@mfinante.ro
Director Executiv Direcţia Regională Vamală

Sorin Constantin BARBU

      Sorin.Barbu@customs.ro

 

Biroul de Presă şi Relaţii Publice din cadrul Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Bucureşti

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail

Şef Birou

Ionuţ Traian CUC

Str. Prof.Dr. Dimitrie Gerota, nr.13, sector 2

020027 021.307.57.52, 021.305.74.44 Ionut.Cuc.MB@mfinante.ro

 

Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii Bucureşti

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Ligia Mihaela URS

Str. Prof.Dr. Dimitrie Gerota, nr.13, sector 2

020027 021.305.74.56 Ligia.Urs.MB@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Colectare

Adriana Smaranda PETRE

021.307.57.75 Adriana.Petre.MB@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Adrian Dănuţ NEAMŢU

021.305.70.89 Adrian.Neamtu.MB@mfinante.ro

Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Nerezidenţi

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Loredana Elena ILIE

Str. Prof.Dr. Dimitrie Gerota, nr.13, sector 2

020027 021.305.74.56 Loredana.Ilie.MB@mfinante.ro

 

Administraţia Sectorului 1 a Finanţelor Publice

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Mihaela GEORGESCU

 

Str. Roma, nr.7, sector 1

 

011771 021.231.93.95, 021.231.93.96, 021.231.93.97 Mihaela.Georgescu.S1@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Juridice

Alexandru BERSOU

Alexandru.Bersou.S1@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Fizice

Ion PETRESCU

021.230.80.15 Ion.Petrescu.S1@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Sia Nicoleta JIRU

021.231.93.95, 021.231.93.96, 021.231.93.97 Sia.Jiru.S1@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Trezorerie

Luciana ILIESCU

Str. Prof.Dr. Dimitrie Gerota, nr.13, sector 2

020027 021.305.74.34 Luciana.Iliescu.S1@mfinante.ro

 

Administraţia Sectorului 2 a Finanţelor Publice

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Daniel Florin ANGHEL

Str. C.A: Rosetti, nr.39, sector 2

020883 021.312.48.63, 021.312.73.38 Daniel.Anghel.S2@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Juridice

Constantin TĂNASE

021.310.11.36 Constantin.Tanase.S2@mfinante.ro 

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Fizice

Sorin RADU

Str. Avrig, nr.63, sector 2

030507 021.256.99.35 Sorin.Radu.S2@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Ruxandra Liana APOSTOL

Str. C.A: Rosetti, nr.39, sector 2

020883   Ruxandra-Liana.Apostol.S2@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Trezorerie

Janina Ioana PRISĂCARIU

Bd. Ferdinand, nr.89A, sector 2

024104 021.252.10.60 Janina.Prisacariu.S2@mfinante.ro

 

Administraţia Sectorului 3 a Finanţelor Publice

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Nicolae CRISTIAN

Cal. Moşilor, nr.156, sector 2

020883 021.314.62.22, 021.312.52.32 Nicolae.Cristian.S3@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Juridice

Bianca Diana MUNTEANU

Bianca.Munteanu.S3@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Fizice

Gheorghe VĀSCEA

Str. Lucreţiu Pătrăşcanu, nr.10, sector 3

030507   Gheorghe.Vascea.S3@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Alexandru DRĂGHICI

Cal. Moşilor, nr.156, sector 2

020883 021.314.62.22, 021.312.52.32 Alexandru.Draghici.S3@mfinante.ro  
Şef Administraţie Adj. Trezorerie

Carmen GEGEA

Str. Cireşului, nr.6, sector 2

024104 021.337.15.94, 021.337.15.96 Carmen.Gegea.S3@mfinante.ro

 

Administraţia Sectorului 4 a Finanţelor Publice

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Carmen Ioana GHEORGHE

Bd. Constantin Brāncoveanu, nr.2, sector 4

041447 021.332.49.20, 021.332.63.53 Carmen.Gheorghe.S4@mfinante.ro 

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Juridice

Carmen Silvia SOARE

Şos. Berceni, nr.104, sector 4

041919 021.319.39.43 Silvia.Soare.S4@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Fizice

Dan HOTINCEANU

Bd. Constantin Brāncoveanu, nr.2, sector 4

041447 021.332.30.52, 021.332.63.53 Dan.Hotinceanu.S4@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Ştefan GHEORGHE

Şos. Berceni, nr.104, sector 4

041919 021.319.39.41 Stefan.Gheorghe.S4@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Trezorerie

Otilia SAMOILĂ

Bd. Pieptănari, nr.31, sector 5

050251 021.337.15.94, 021.337.15.96 Otilia.Samoila.S4@mfinante.ro

 

Administraţia Sectorului 5 a Finanţelor Publice

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Sorin Cristian GIUVELEA

Cal. 13 Septembrie, nr.225, bl.V54, sector 5

050735 021.410.49.41, 021.410.06.12, 021.410.41.94 Sorin.Giuvelea.S5@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Juridice

Daniela PIETRICICĂ

Daniela.Pietricica.S5@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Fizice

Aurelia TĂNASE

Aurelia.Tanase.S5@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Aneta MATEI

Aneta.Matei.S5@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Trezorerie

Nicoleta Sonia APOSTOL

Bd. Naţiunilor Unite, nr.6-8, sector 5

050122 021.337.28.84, 021.335.64.98 Nicoleta-Sonia.Apostol.S5@mfinante.ro

 

Administraţia Sectorului 6 a Finanţelor Publice

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Nicoleta Mioara CĪRCIUMARU

Str. Popa Tatu, nr.7, sector 1

010801 021.315.32.70, 021.311.08.03, 021.314.48.93 Nicoleta.Circiumaru.S6@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Juridice

Ovidiu Valentin NĂSTASE

021.315.32.70, 021.314.48.93 Ovidiu.Nastase.S6@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Persoane Fizice

Valentina Nicoleta CONSTANTIN

021.312.68.76, 021.314.48.93 Valentina.Constantin.S6@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Ion TRĂISTARU

021.311.15.02 Ion.Traistaru@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Trezorerie

Cornelia Elena GHEORGHIŢĂ

Cal. Giuleşti, nr.3, sector 6

060251 021.316.12.38, 021.316.12.46 Cornelia.Gheorghita.S6@mfinante.ro

 

Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Funcţia Prenume şi nume Adresa Cod poştal Telefon/ Fax Adresa e-mail
Şef Administraţie

Marinel NEDELUŢ

Str.Lucreţiu Pătrăşcanu nr.10, sector 3

030507 021.340.51.81 Marinel.Nedelut.IF@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Colectare Daniel BOGACIU   Daniel.Bogaciu.IF@mfinante.ro
Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală Bogdan Nicolae STAN   Bogdan.Stan.IF@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Colectare

Contribuabili Mijlocii

Cristina Claudia PETANCA   Cristina.Petanca.IF@mfinante.ro

Şef Administraţie Adj. Inspecţie Fiscală

Contribuabili Mijlocii

Marin Marius FLOREA   Marius.Florea.IF@mfinante.ro
Trezorier Şef

Alexandrina Doina FIRA

021.340.55.01,

021.340.55.02

Doina.Fira.IF@mfinante.ro